Putovanje u Brazil
Autor: Snježana Grgec, 6. 9. 2023.

Učenik Božo Grbinićek iz OŠ Brezovica postigao sjajan uspjeh u Brazilu

Hrvatski školski savez sudjelovao je na ISF  Gymnasiade 2023. na međunarodnom multisportskom školskom događanju koje se ove godine održalo u Rio de Janeiru od 19. do 27. kolovoza 2023. godine.

Gimnazijadu organizira Svjetska školska sportska federacija, a Hrvatsku je predstavila delegacija od 40 članova u šest školskih sportova.

Učenici su na daleki put krenuli 18. kolovoza u ranim jutarnjim satima sa svojim mentorima, pratnjom i medijskom podrškom uz vodstvo voditelja Odjela za međunarodnu suradnju i šefa delegacije Tomislava Paripovića.

Ponosni smo što je i naša škola u dalekom Brazilu imala svoga predstavnika.

Pod hrvatskom zastavom nastupio je naš hrvač  Božidar Grbinićek, učenik OŠ Brezovica uz voditelja prof. Marinka Čuljka.

Božidar je osvojio drugo mjesto i medalju srebrnoga sjaja.

Čestitamo našem Božidaru i njegovom voditelju na sjajnom uspjehu u Rio de Janeiru!