Dugave open 2010.

U petak 26. studenog 2010. godine u I. OŠ Dugave odigran je tradicionalni, deveti po redu Dugave open 2010. Natjecanje je organizirala Šahovska škola Dugave, a sudjelovalo je devet ekipa iz šest novozagrebačkih osnovnih škola: OŠ braća Radić, OŠ Brezovica, OŠ Frana Galovića,  OŠ Gustava Krkleca, OŠ Zapruđe  i I. OŠ Dugave.
Natjecalo se 70-ak mladih šahista i šahistica  koji su iskazali veliku borbenost i želju za nadmetanjem.

Kako bi se šah što više popularizirao među učenicima i učenicama osnovnih škola Novoga Zagreba, Šahovska škola Dugave je 2002. godine pokrenula prvi Dugave open.
Sponzor natjecanja bila je izdavačka kuća Školska knjiga d. d. koja je i ove godine osigurala prigodne nagrade i medalje za sve natjecatelje.

Prvenstvo se igralo po švicarskom sustavu u pet kola uz tempo od deset (10) minuta po igraču. Suditi natjecanje na kojem sudjeluje 70-ak djece savršeno su obavili suci Zdravko Margitić i Damir Obad. Dugave open 2010. uvjerljivo i bez poraza osvojila je prva ekipa OŠ Brezovice, drugi su bili kraljevi iz I. OŠ Dugave,a treće mjesto je osvojila ekipa OŠ Braće Radić.

Prvo mjesto:

7. OŠ Zapruđe   13,5 3
8. OŠ Gustava Krkleca  9,5 3
9. I. OŠ Dugave – prinčevi 7 1

Preuzeto sa stranice I. OŠ Dugave: http://os-dugave.hr/2010/11/30/dugave-open-2010-rezultati/